Управління освіти Дубенської міської ради

АНТИБУЛІНГ, СЕРТИФІКАЦІЯ ВЧИТЕЛІВ ТА ОСВІТНІЙ ОМБУДСМЕН: МІНОСВІТИ ВИЗНАЧИЛО ПРІОРИТЕТИ НА 2019 РІК

Міністерство освіти і науки затвердило десять пріорітетів у розвитку галузей у 2019 році. 

Про це повідомляє прес-служба МОН.

Один з перших освітніх пріоритетів буде продовження реформи Нової української школи. Протягом 2019 року має бути представлений проект Держстандарту базової шкільної освіти, який на десятиліття визначить, якими компетентностями, знаннями та вміннями мають оволодіти учні 5-9 класів НУШ.

У 2019-му Міносвіти працюватиме над розвитком антибулінгових програм, вдосконаленням функціонування сфери інклюзивної освіти та планує переобладнати усі туалети на вулицях — зробити їх теплими та більш приватними.

Упродовж наступного року запрацюють нові механізми для розвитку та професійного зростання вчителів. Один із них — добровільна сертифікація вчителів. Протягом 2019-го у ній зможе взяти участь тисяча вчителів початкових класів.

"Через механізм сертифікації ми хочемо віднайти тих кращих провідників Нової української школи, агентів змін, що готові ділитися та поширювати сучасні методики навчання. Реалізувати таку мету можна лише за умови добровільності процесу, тому ми ретельно слідкуватимемо за дотриманням цього принципу", - підкреслила міністерка освіти і науки Лілія Гриневич.

У 2019 році в Україні має з‘явитися інститут освітнього омбудсмена, що захищатиме права здобувачів освіти, педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників.

Для допомоги освітньому омбудсмену працюватиме спеціальна служба, що складатиметься з 15 осіб. Передбачається, що після отримання скарги про порушення прав у сфері освіти служба мусить розглянути її у строк не більш як 1 місяць. Саме за результатами цього розгляду освітній омбудсмен приймає рішення про обґрунтованість чи необґрунтованість скарги та надає письмову відповідь про результати її розгляду.

У 2019 році у тестовому режимі запрацює Національна освітня платформа, де розвиватиметься цифрова освітня екосистема. Зокрема, на ній розміщуватимуться справжні електронні підручники з віртуальними 3D-матеріалами, які вчителі зможуть компонувати на свій розсуд, скани підручників для завантаження, інтерактивні лабораторії, віртуальні музеї, форуми для спілкування вчителів, системи менеджменту освіти.

Аби кожна школа мала доступ до цієї системи, у держбюджеті передбачено понад 1 млрд грн на встановлення інтернет-доступу для шкіл, які його не мають, а також закупівлю комп’ютерів для них.

Окрім  того 2019 року розмочнеться масштабна реформа професійної освіти.

"Це великі, але дуже потрібні нашій системі гроші. Сьогодні обладнання закладів професійної освіти зношене на 60%, а подекуди навіть на 100%. Ми ніколи не зможемо забезпечити нашу економіку якісними фахівцями, якщо не створимо для них умови для навчання на якісному обладнанні, такому, що вони побачать на власному місці роботи", — зазначаила Гриневич.

Важливим елементом реформи стане також розвиток дуальної освіти, в межах якої учень теоретичні знання отримує у закладі профосвіти, а решту — на реальному виробництві.

Окрім того у 2019 році розпочне роботу Національний фонд досліджень, який здійснюватиме грантову підтримку українських науковців.

Нагадаємо, Міністерство освіти та науки співпрацюватиме з корпорацією Google у сфері впровадження цифрових технологій в освіті.

Раніше Міністерство освіти і науки України затвердило десять стандартів бакалаврського рівня вищої освіти і один - магістерського.