Управління освіти Дубенської міської ради

До уваги батьків школярів міста Дубно!

Якщо ваші діти навчатимуться в 2-11 класах то медична довідка №086-1/О “Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду” не обов’язково має бути надана до 1 вересня 2020 року. Ви можете зробити її у вересні-листопаді.

Інша ситуація з дітками, які ідуть на навчання в перший клас. Оскільки дана довідка визначена як обов’язковий документ при зарахуванні дитини до школи, вона має бути надана школі до 1 вересня.

Тому батькам першокласників варто вже сьогодні потурбуватися про це, щоб не створювати ажіотаж в останні 3-5 днів до початку навчального року.

Які довідки потрібні для відвідування школи?

Педіатр чи сімейний лікар видасть необхідну для школи довідку (форма №086-1/о), у якій, зокрема, зазначить групу для занять фізичною культурою. Крім того, потрібно оновити Карту профілактичних щеплень (довідка форми № 063/о), якщо дитина одержала нові щеплення.
 

1. Довідка форми № 086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду».

Її ваш педіатр чи сімейний лікар видасть після огляду дитини. За необхідності лікар може направити дитину на вакцинацію, базові аналізи чи до вузьких спеціалістів. У довідці для школи лікар зазначає:

– прізвище та ім’я дитини, дату її народження і стать;
– місце проживання дитини, телефон батьків;
– найменування загальноосвітнього навчального закладу, клас;
– дату проведення обов’язкового медичного профілактичного огляду (а також дату попереднього профогляду і рекомендовану дату наступного);
– висновок про стан здоров’я дитини (якщо школяр має певне захворювання, то за рішенням одного з батьків, у цій довідці може бути зроблено відповідний запис);
– групу для занять фізичною культурою;
– рекомендації.

2. Довідка форми № 063/о «Карта профілактичних щеплень»

Ця довідка містить інформацію про проведення вакцинації чи ревакцинації, а також здійснення туберкулінових проб. Дані з цієї довідки дозволять медичним працівникам навчальних закладів ознайомитись з наявністю чи відсутністю щеплень у конкретної дитини.
Якщо дитина була вакцинована вчасно за Календарем профілактичних щеплень, то з 7 до 14 років їй не проводитимуть вакцинацію чи ревакцинацію. Відповідно, дані у карті профілактичних щеплень не оновлюються і довідки не потрібно.
Водночас, у школі можуть попросити принести довідку про щеплення, якщо у навчальному закладі немає таких даних дитини (наприклад, ви перейшли у нову школу). Так само довідка буде потрібна, якщо вашій дитині робили щеплення – планові чи пропущені.
Профілактичний візит до вашого лікаря – чудова нагода проконсультуватись щодо профілактики хвороб у школі, фізичного навантаження та здорового харчування.
Усі послуги у педіатра чи сімейного лікаря, з яким ви підписали декларацію для дитини, – безоплатні для вас, їх оплачує Національна служба здоров’я, повідомляє Міністерство охорони здоров’я.« повернутися до списку новин