A A A K K K
людям з порушенням зору
Управління освіти Дубенської міської ради

Як організувати дистанційне навчання – покрокова інструкція

Дата: 16.03.2020 10:04
Кількість переглядів: 5

Віртуальний клас "ClassDojo"

Одна з найзручніших платформ для дистанційного навчання, яку розробили британські вчителі. Працює на ноутбуках, ПК, планшетах та мобільних пристроїв (для останніх треба завантажити застосунок).

Принцип роботи: Вчитель реєструється на платформі та створює свій «клас», додаючи туди учнів. Далі вчитель створює публікації. До них можна прикріплювати завдань PDF-файли, посилання на веб-ресурси, фотографії або скріни підручників.

Учні зі свого боку виконують завдання. Можна намалювати роботу, сфотографувати чи зняти коротке відео та надіслати вчителю.

Плюсом платформи також є можливість коментування. Тобто вчитель створює завдання, а учні можуть його коментувати та ставити вчителю додаткові питання. У кожного завдання є свій дедлайн.

Оцінювання відбувається за допомогою віртуальних балів. Вчитель може присвоювати кожному учню бали, а той бачитиме як впорався із завданням. За невчасно виконані або завдання з помилками можна також знімати бали.

Також існує опція відстежування батьками успішності учня. Доступ до балів конкретного користувача зможе надавати вчитель.

Групи у месенджерах

Ще один спосіб комунікації з учнями. Тут теж вчитель надсилає завдання, та отримує виконані. Проте вище описана платформа є зручнішою, адже розроблена спеціально для навчання.

З перших днів карантину варто пояснити дітям, що насправді карантин – це не продовження канікул. Домовтесь як ви працюватимете найближчі три тижні. Встановіть часові межі виконання завдань та поясніть, що в онлайн-режимі працювати буде ще веселіше ніж у стаціонарний спосіб.

Прямі трансляції

Хоча б раз у тиждень влаштуйте загальну розмову з учнями через пряму трансляцію. Це допоможе дітям не втрачати зв'язок зі школою та мотивуватиме до виконання завдань.

Більше електронних ресурсів

Для контролю й перевірки знань онлайн зручною є система ClassTime. Це безкоштовний тестовий сервіс, де вчитель може використати 9 абсолютно різних і нестандартних типів запитань. Тут теж можна надати доступ учням та навіть організовувати контрольні.

Для підготовки до ЗНО – Ilearn.

Ще одна онлайн-платформа, яка варта уваги – GIOS, яка на час карантину до 3 квітня надає безкоштовний доступ до всіх онлайн-курсів з математики з 5-го по 9-й клас для всіх вчителів і учнів.

Платформи для повноцінної спільної роботи з групою:

1. Google classroom - https://classroom.google.com та є Мобільний застосунок (безкоштовне середовище для організації та проведення онлайн уроків) . Ось тут цілий вебінар - https://www.youtube.com/watch?v=AmEANAa8MsE

Free Он-лайн платформи для самоосвіти із системними курсами (потрібна індивідуальна реєстрація):

  • EdEra (школярі) - https://www.ed-era.com/
  • iLearn (школярі) - https://ilearn.org.ua/ (Гейміфікована платформа для підготовки до ЗНО, предмети)
  • Prometheus (школярі останні класи, студенти та дорослі) - https://prometheus.org.ua/ (можна також скачати мобільний застосунок та працювати оффлай)
  • ВУМ (школярі останніх класів, студенти та дорослі) - https://vumonline.ua/ - тут вже не предмети, а прикладні знання, хоча є дещо, що можна комбінувати з деякими предметами.

Тематичні інструменти для спільної роботи:

  • Опитування та залучення групи до роботи -https://www.mentimeter.com/ https://get.plickers.com/ https://www.quizalize.com/ https://nearpod.com/ https://kahoot.com/ (провести контрольні роботи, зрізи знань, тести й оцінювання в ігровій формі)
  • https://onlinetestpad.com/ua - конструктор тестів, опитувань, кросвордів, ігор та комплексних завдань та сотні готових матеріалів
  • https://learningapps.org/ - готові навчальні вправи та інструменти для створення тестів, завдань
  • Організувати клас в працюючу спільноту з елементами гейміфікації - https://www.classdojo.com/uk-ua/
  • https://www.edmodo.com/- освітній сайт, який являє собою усічену соціальну мережу за типом Facebook, яка дозволяє спілкуватися вчителям та учням, об'єднавшись навколо процесу навчання у школі.
  • https://grockit.com/об'єднує учнів під час навчання, що проходить курсами на цьому великому соціальному сайті.
  • ГуглДокументи для спільної роботи

« повернутися

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень