Управління освіти Дубенської міської ради

Вихованці Дубенської міської станції юних техніків – переможці обласних змагань з оригамі

У всі часи було й залишається актуальним твердження, що найцінніше багатство нації – це її інтелектуальний потенціал. Одним з ефективних засобів розвитку інтелекту дітей є заняття оригамі, що в перекладі з японської мови означає «складання паперу». Це старовинна техніка складання різноманітних фігур із квадрата без застосування клею та ножиць. Оригамі є не лише мистецтвом, а й містить у собі величезний творчий потенціал щодо використання його в різних галузях діяльності людини: конструюванні, архітектурі, дизайні, математиці, медицині… Усе це виводить оригамі за межі екзотичного японського мистецтва та робить його цікавим для людей різних країн світу, незалежно від віку й роду занять. Заняття оригамі розвивають пам’ять, просторову уяву, моторику пальців, точність рухів, вольові зусилля, вміння доводити справу до кінця, а також формують гнучке, евристичне мислення, естетичний смак, сприяють спілкуванню.

28 березня 2019 року на базі Рівненського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді відбулися відкриті обласні змагання учнівської молоді з оригамі, участь у яких приймали команди з усіх міст та районів області.  Метою заходу є популяризація мистецтва оригамі, підтримка і розвиток науково-технічної творчості серед учнівської молоді, сприяння духовному збагаченню особистості, стимулювання розвитку творчих здібностей учнів та виховання у них творчої ініціативи, естетичного смаку.

Честь міста Дубна в обласних змаганнях захищали вихованці Дубенської міської станції юних техніків Кирилюк Наталія та Денисюк Василь (керівник Юлія Миколаївна Баркова).

За умовами проведення змагань, учасники брали участь у трьох конкурсах:

теоретичний залік – учасники відповідали на питання, що були складені з урахуванням вимог та умінь учнів, визначених програмами гуртків з оригамі;

виконання практичного завдання в техніці класичного оригамі – учасники повинні були виготовити три запропонованих завдання за кресленнями та малюнком загального вигляду;

виконання практичного завдання в техніці квілінг – учасники працювали над виготовленням листівки на тему «У світі фауни».

За підсумками змагань юні оригамісти Дубенської міської станції юних техніків здобули перемогу у відкритих обласних змаганнях учнівської молоді з оригамі.

Вітаємо вихованців та їх керівника з перемогою і бажаємо нових творчих досягнень!« повернутися до списку новин