Телеканал “Рада” спільно з Міністерством освіти і науки запускає щоденну телетрансляцію безкоштовних відеоуроків та онлайн-курсів
Таким чином держава хоче забезпечити можливості для дистанційного навчання на період карантину. Окрім того, телеканал “Київ” теж проводить трансляції уроків, а Радіо “Культура” – читання творів світової класики в перекладі Максима Рильського.
“Нова українська школа” розповідає, як відбуватиметься таке навчання.
ТРАНСЛЯЦІЇ НА ТЕЛЕКАНАЛІ РАДА
Про трансляції на телеканалі “Рада” вперше повідомили на [fb-сторінці Верховної Ради |https://www.facebook.com/verkhovna.rada.ukraine/photos/a.996007400423799/3042779915746527/?type=3&theater] з посиланням на голову парламентського комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергія Бабака.
Телеканал “Рада” доступний [на супутнику | http://tv.rada.gov.ua/satelite.htm] , кабельному, а також на [YouTube | https://www.youtube.com/user/RadaTVchannel] . Окрім того, трансляції будуть на [YouTube-каналі МОН | https://www.youtube.com/channel/UCQR9sMWcZshAwYX-EYH0qiA?app=desktop&fbclid=IwAR0Zh-M1f3TYZ8MEKKZ5btzLTyUjetvGJiQE3URYRS2ChqOiSMlQ6eSYw7c] .
Оновлений графік:
У всі дні тижня відеоуроки транслюватимуть о 9:30, 10:00, 10:30 та 11:30 (з 13:10 до 15:00 показуватимуть повтори).
Попредметний розклад публікують на [fb-сторінці каналу “Київ” |https://www.facebook.com/pg/kyivtv/posts/?ref=page_internal] .
Онлайн-уроки проводити з дисциплін, з яких учні складатимуть ЗНО. Вести трансляції почнуть із таких предметів:
· українська мова та література;
· біологія;
· математика;
· історія.
У МОН також пояснили, що з усіма тестами, завданнями та конспектами занять можна буде знайомитись на сайтах партнерів, які надали відеконтент для трансляцій:
· платформи [Be Smart | https://besmart.study/] ;
· студії онлайн-освіти [EdEra | https://www.ed-era.com/]
· платформи масових відкритих онлайн-курсів [Prometheus | https://prometheus.org.ua/] ;
· платформи безкоштовних вебінарів з підготовки до ЗНО [iLearn | https://ilearn.org.ua/] .
ТРАНСЛЯЦІЇ НА ТЕЛЕКАНАЛІ “КИЇВ”
З 16 березня телеканал “Київ” транслює щоденну програму “Відкритий урок”, повідомляє [Офіційний портал Києва |https://kyivcity.gov.ua/news/z_16_bereznya_telekanal_kiv_pochav_schodennu_translyatsiyu_videourokiv_zi_shkilno_programi_dlya_uchniv_11-kh_klasiv/?fbclid=IwAR1mpQXCVOFkueeqHnCaWsuQF-e2mWa3HWinYIPIeFD-qD3XkiY35B6pvrU] .
У програмі показують відеоуроки зі шкільної програми для учнів 11 класів, що має допомогти їм підготуватись до ЗНО. Загалом передбачений показ відеоуроків із 11-ти предметів: біологія, хімія, українська мова та література, історія України, світова історія, географія, фізика, алгебра, геометрія, німецька, англійська мови..
В ефір виходитиме по п’ять уроків на день тривалістю до 30 хвилин.
Час трансляцій: 9:30, 11:30, 13:30, 13:05, 13:30.
Анонси “Відкритих уроків” публікують на [fb-сторінці телеканалу “Київ” |https://www.facebook.com/kyivtv/] . Окрім того, відео телеуроків можна подивитися на [Youtube |https://www.youtube.com/user/kievchannel?fbclid=IwAR2vdGbnPdZnQfLwkinbQWQKvWhtX0NX2WhFgUGRUJBYN44er1Fol7_8eFc] телеканалу.
Уже є:
· урок математики для 11-х класів;
· урок фізики для 11-х класів;
· урок української літератури для 11-х класів;
· урок всесвтітньої історії для 11-х класів;
· урок біології для 11-х класів;
· урок німецької мови для 11-х класів;
· урок англійської мови для 11-х класів.
Передбачається, що програма “Відкритий урок” стане постійною і охоплюватиме програму не тільки випускних класів. Проєкт створений телеканалом “Київ” спільно з Київським університетом ім. Бориса Грінченка.
ЕФІРИ РАДІО “КУЛЬТУРА”
Цього тижня щодня об 21:00 у програмі “Радіотеатр” відбуватимуться читання творів у перекладі українського поета Максима Рильського. Про це повідомила продюсерка Третього каналу Суспільного Радіо “Культура” Ірина Славінська на своїй [fb-сторінці | https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10218886498045794&set=a.1169141701031&type=3&theater] .
Також із понеділка наступного тижня о 12:00 та 21:00 звучатиме колекція шкільної класики. Також протягом кожного дня традиційно можна послухати випуски “Поезії на Радіо “Культура”. Зокрема, завтра, 18 березня, будуть твори Максим Рильський, в 10 березня – Ліни Костенко.
Послухати Радіо “Культура” можна за [цим посиланням | https://suspilne.radio/?fbclid=IwAR3_QgDF-RKBuIQPHcBTjTVaaBPaRJFlrHC_MbHSBxn55CehW4eGFGXtGJQ] (гортайте стрілочками, щоб обрати потрібний канал).
Дивіться також [“35 інструментів для дистанційного навчання – добірка НУШ” |https://nus.org.ua/articles/30-instrumentv-dlya-dystantsijnogo-navchannya-dobirka-nush/] та [“Дистанційне навчання під час карантину: що робити школам, батькам і МОН” |https://nus.org.ua/view/dystantsijne-navchannya-pid-chas-karantynu-plan-dij-dlya-shkil-batkiv-i-mon/]
Нагадаємо, 11 березня уряд [запровадив тритижневий карантин | https://nus.org.ua/news/uyad-oprylyudnyv-postanovu-yakoyu-vviv-karantyn-u-shkoli/] у закладах освіти, щоб запобігти поширенню COVID-19.
МОН дало [рекомендації щодо карантину через коронавірус | https://nus.org.ua/news/mon-dalo-rekomendatsiyi-shhodo-karantynu-cherez-koronavirus/] , а також МОН спільно з МОЗ дали [роз’яснення батькам | https://nus.org.ua/news/5-rechej-yaki-treba-znaty-batkam-pro-koronavirus-roz-yasnennya-mon-ta-moz/] , що таке коронавірус COVID-19, як зменшити шанси інфікування для дітей.
Також у МОН наголосили, що під час карантину [педагоги мають отримувати зарплатню |https://nus.org.ua/news/pid-chas-karantynu-vchyteli-mayut-otrymuvaty-zarplatnyu-mon/] .
“Нова українська школа”