Обласний семінар керівників творчих об’єднань з початкового технічного моделювання

Дата: 19.02.2020 12:23

18 лютого 2020 року на базі Дубенської міської станції юних техніків відбувся семінар керівників творчих об’єднань з початкового технічного моделювання закладів позашкільної освіти області на тему «Технологія інтеграції в освітньому процесі».

Участь у семінарі взяли адміністрація та методисти комунального закладу «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Рівненської обласної ради, головний спеціаліст та завідувачка методичним кабінетом управління освіти Дубенської міської ради, адміністрація та керівники творчих об’єднань  Дубенської міської станції юних техніків, керівники творчих об’єднань з початкового технічного моделювання закладів позашкільної освіти області.

Із вітальним словом до гостей звернулася Наталія Даневич, заступник  директора комунального закладу «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Рівненської обласної ради.

Головний спеціаліст управління освіти Дубенської міської ради Ігор Матвійчук ознайомив присутніх із закладами позашкільної освіти міста та перспективами  їх розвитку.

Завідувачка методичним кабінетом управління освіти Дубенської міської ради Людмила Шовкіна наголосила на важливості проведення подібних методичних заходів, де керівники творчих об’єднань мають змогу отримати методичні рекомендації та поділитися практичним досвідом щодо інновацій в організації та проведенні занять гуртків.

Андрій Рамський, директор Дубенської міської станції юних техніків, презентував учасникам заходу історію створення СЮТ, здобутки  вихованців, перспективи розвитку,  ознайомив гостей з специфікою діяльності закладу позашкільної освіти науково-технічного профілю, матеріальною базою.

Заступник директора з навчально-виховної роботи станції юних техніків Алла Максимчук розкрила перед присутніми тему інтеграції у позашкільній освіті, ознайомила керівників гуртків з можливостями інтеграції STEM-освіти в освітній процес закладів позашкілля.

Продовженням семінару стало обговорення Правил проведення обласних змагань серед учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання, аналіз участі команди області у Всеукраїнських змаганнях, який провели завідувачка відділом комунального закладу «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Олена Пекарська та керівник творчого об’єднання «Початкове технічне моделювання» комунального закладу «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Раїса Бельченко.

У практичній частині семінару Ірина Кут, керівник гуртка «Початкове технічне моделювання», та Алла Максимчук, заступник директора з навчально-виховної роботи СЮТ, запросили присутніх у «Творчу майстерню керівника гуртка». Гості стали учасниками заняття-квесту «Архітектура», у ході якого показали свої математичні вміння та навички, знання будівельних професій, матеріалів та інструментів, машин та механізмів, необхідних у будівництві, розглянули архітектуру минулого, сучасного та майбутнього, промислову та громадянську, працювали з QR-кодами, створювали інформаційні постери, конструювали  «будівлі майбутнього» з плоских геометричних фігур.

Учасники семінару узагальнили теоретичні знання та набули практичних навичок щодо організації та проведення інноваційних форм занять, отримали позитивні емоції, висловили вдячність господарям за підготовку та проведення методичного заходу.